Об’єднаймо зусилля для збереження історії!
На цій сторінці представлені партнерські проєкти, що документують події російсько-української війни.
Якщо ваша бібліотека чи установа займається збереженням свідчень про війну, пропонуємо розмістити інформацію про ваш проєкт у Цифровому архіві, заповнивши форму: https://forms.gle/VufuEeVGSL71zXfa7.
Дякуємо за ваш внесок у документування та збереження пам’яті!
Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія
Хроніка злочинів. Бібліотечні події. База даних «Факти. Онлайн-медіа».
Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя
Проєкт започаткований бібліотекою університету з метою вшанування та збереження пам’яті про всіх загиблих студентів, випускників, співробітників та викладачів внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.
Харківське обласне відділення (філія) ВГО «Українська бібліотечна асоціація»; Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка
Розпочато у 2022 році
Проєкт реалізується на знак підтримки маніфесту «Культурна консолідація задля перемоги». Представлено інформацію про роботу бібліотек Харкова з початку повномасштабної військової агресії Російської Федерації проти України.
Центр міської історії, Documenting Ukraine, Index та Архів війни
Розпочато у 2024 році
Каталог ініціатив з документування війни в Україні об'єднує проєкти різного спрямування: збереження культурної спадщини, документування перебігу бойових дій, збір доказів про воєнні злочини та звірства, відстеження руйнувань інфраструктури та будівель, фіксація множинності щоденних досвідів та побуту війни.
Бібліотека Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського
Розпочато у серпні 2024 року
Проєкт представляє собою книгу пам’яті ВДПУ ім. М. Коцюбинського, що вшановує загиблих та висвітлює злочини російських військ на Вінниччині.
Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека
Розпочато у 2015 році
Сайт-меморіал створено з метою вшанування пам’яті воїнів-краян, які загинули, захищаючи свою землю, боролися за Гідність і Свободу, цілісність і незалежність України, європейське майбутнє.
Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка
Розпочато у березні 2022 року
Проєкт прагне зафіксувати і зберегти пам'ять про полеглих військових, які народилися чи поховані на території Закарпаття. Довідки містять якнайповнішу інформацію з відкритих джерел (фотографію, біографію, факти вшанування, відзнаки, список бібліографічних джерел і посилань).
Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого
Розпочато у 2024 році
Містить інформацію про працівників бібліотек, які загинули внаслідок російсько-української війни: персоналії військових та цивільних осіб, хто в будь-який період свого життя працював на різних посадах у бібліотеках та починаючи з 2014 року загинув (помер) унаслідок російської агресії.
Національна історична бібліотека України
Розпочато у квітні 2022 року
Метою проєкту є оперативне відображення інформації про зруйновані або пошкоджені об’єкти культурної спадщини в різних регіонах України. Перелік об’єктів визначається на основі інформаційного ресурсу Міністерства культури та стратегічних комунікацій України «Зафіксовані воєнні злочини». Проєкт складається з ряду бібліографічних списків, присвячених окремому регіону.